Оздоблення фасаду будинку

Фасад – це відображення вашої індивідуальності. Оздоблення фасаду будинку виступає візитною карткою його володаря. Якщо ваш будинок побудований з бруса або цегли, то оформлення фасаду можна відкласти на деякий час, до «кращих часів». В інших випадках обробка є незамінною частиною роботи з фасадом будинку. Сучасний будівельний ринок дозволяє вибрати необхідний матеріал, який буде відповідати естетичним і функціональним запитам, з безлічі видів.

Однак важливо розуміти, що крім декоративної функції він виконує і захисну. При виборі оздоблювального матеріалу для фасаду потрібно приймати до уваги наступні фактори:

 • Вагова навантаження на фундамент
 • Кліматичні умови
 • Спосіб кріплення та монтажу
 • Довговічність

Види обробки

На сьогоднішній день існує безліч облицювального матеріалу, який розрізняється не тільки за матеріалом, але і за розміром, типом та ціною.

 • Природний камінь
 • Цегла
 • Дерево
 • Декоративна штукатурка
 • Сайдинг
 • Плитка
 • Облицювальні панелі

Розглянемо більш детально кожен з представлених видів облицювання.

Облицювання каменем

Природний або, як його ще називають, натуральний камінь є матеріалом для обробки фасаду вже довгий час. На ринку він представлений різними породами, такими як граніт, мармур, вапняк і т. д. До переваг цього матеріалу належать такі властивості як надійність, міцність і натуральний відтінок. Облицювання каменем виглядає дорого і престижно. Однак при виборі цього матеріалу, вам доведеться знайти і спеціаліста по роботі з ним, так як монтаж натурального каменю складний і вимагає спеціальних навичок. До мінусів можна віднести і високу вартість каменю, тому якщо ваш бюджет обмежений краще зупинити свій вибір на іншому виді обробки.

Цегла

Для зовнішнього оздоблення цегла є абсолютно ідеальним рішенням. Він не тільки показує статус господаря будинку, але і може стати ефективним засобом для вирішення різних архітектурно-дизайнерських рішень. Цегла поєднує в собі красу і благородство нарівні з високими експлуатаційними характеристиками. Оригінальний зовнішній вигляд і відмінна теплоізоляція робить цей тип облицювального матеріалу одним з найпопулярніших серед власників приватних будинків. Як було сказано раніше, фасад будинку повинен захистити ваше житло від впливу погодних умов. Цегла чудово справляється і з цим завданням: він витримує великі коливання температур і вологості. На сьогоднішній день в магазинах представлений широкий асортимент цього матеріалу різної форми, структури та кольору. За допомогою цегли можна створити самобутній і неповторний дизайн. Облицювання цеглою, як і натуральним каменем обійдеться вам в «кругленьку суму», але результат того вартий.

Дерев’яні фасади

Як обробний матеріал деревина представлена на сучасному ринку у вигляді всім відомої «вагонки». Вона не змінює своєї форми, має малу усадку і гладку поверхню. Легкий монтаж і довговічність, а також екологічність матеріалу робить цей вид облицювання відмінним вибором для любителів природи. Однак такий фасад виглядає трохи простакувато і може здатися застарілим для багатьох людей. Крім того вартість цього матеріалу вище середнього.

Декоративна штукатурка

На сьогоднішній день штукатурка фасаду широко застосовується при будівництві заміських будинків. Раніше були популярні гладко виштукатурюють стіни, але зараз ця тенденція йде в минуле. Структурні декоративні штукатурки є більш поширеним і популярним способом облицювання будівель. Вони відрізняються більшою стійкістю до негативних впливів навколишнього середовища, а також більш сучасним і стильним зовнішнім виглядом. На полицях магазинів ви знайдете текстурні штукатурки, створюють ефект тиснення. За допомогою цього недорогостоящего матеріалу можна створити ефектний фасад, який буде відрізнятися не тільки оригінальним дизайном, але і високою якістю.

Оздоблення сайдингом

Найбільш поширеним видом цього матеріалу є вініловий сайдинг. Даний вид оздоблення фасадів придбав широку популярність завдяки невисокій ціні, легкому монтажу і красивому зовнішньому вигляду. Матеріал являє собою пластикові панелі, створені з полімерної сировини зі спеціальними добавками. Такий тип обробки характеризується температурною стійкістю і колірної стабільністю. Сайдинг добре переносить несприятливі погодні умови, не вигорає на сонці і не тріскається від морозу. Сьогодні можна знайти панелі різної структури і квітів. Кожен може вибрати той тип, який найбільше йому підходить. Будинки, оброблені сайдингом, виглядають акуратно і стильно.

Фасадна плитка

Такий вид матеріалу прийде на допомогу тим, хто не може зробити оздоблення натуральним каменем або цеглою. Фактура плитки імітує різні породи каменю. Виконані на основі цементу методом вібролиття, такі плити стійко переносять несприятливі погодні умови. Цей вид матеріал додасть будинку ставний вигляд, при цьому він важить трохи і зручний при монтажі. А найголовніше — значно дешевше натурального каменю. Фасадна плитка довговічна і не пов’язана з додатковими витратами. Такий матеріал забезпечує надійну теплоізоляцію і стильний зовнішній вигляд.

Фасадні панелі

Облицювальні панелі є одним з найпопулярніших видів матеріалу, з допомогою якого за короткий час і з мінімальними витратами можна надати будинку акуратний зовнішній вигляд. Виготовлені з найсучасніших матеріалів панелі надійно захищає стіни будинку від впливу факторів навколишнього середовища. Незважаючи на їх надзвичайну легкість, вони є дуже міцним і надійним матеріалом, який стійкий до будь-яких агресивних дій. Панелі кріпляться за допомогою простих саморізів. Цей вид матеріалу відмінно підійде тим, хто не володіє великим бюджетом на обробку фасаду будинку. Легкість в експлуатації, низька ціна і довговічність роблять панелі для фасаду кращим вибором для тих, хто хоче додати своєму житлу стильний вигляд з найменшими зусиллями.

Оздоблення фасаду – це кропіткий і дорогий процес. Він вимагає не тільки творчого підходу, але й урахування різних факторів. Одним з яких є вибір відповідного облицювального матеріалу.