Оздоблення фасаду будинку з допомогою фіброцементних панелей

Оздоблення фасаду будинку — останній штрих у його будівництві. На перший погляд може здатися, що це процес простий і недорогий. Якщо порівнювати з капітальним будівництвом, то так воно і буде. Однак якщо розглядати його з точки зору окремо взятого дійства, то з’являються безлічі нюансів, які доведеться врахувати. Декоративна обробка фасадів включає в себе вибір матеріалу, його купівлю, підготовчий етап і самі роботи. Складнощі з’являються ще на першому етапі. Який матеріал слід вибрати для обробки? Відповідь на це питання досить широкий. Сучасний ринок пропонує десятки видів матеріалів для того, щоб побудувати будинок мрії. Але таке різноманіття замість радості викликає суцільні труднощі: який матеріал краще, що більше підійде для обробки в тому чи іншому кліматі, і природно фактура, колір і багато іншого.

Сьогодні улюбленицею власників приватних будинків стала штукатурка. Вона недорога в порівнянні з натуральними матеріалами. Роботи з нею можна проводити самостійно, подивившись пару навчальних відео, а також вона представлена божевільним асортиментом, вибирати з якого доведеться довго, але зате можна знайти саме свій варіант.

Фасадні фіброцементні панелі

Матеріали для фасаду повинні відповідати багатьом вимогам: стійкість до впливів навколишнього середовища, міцність, простота монтажу. І хоча штукатурка матеріал майже невибагливий при роботі з нею можна знайти безліч нюансів, які змусять вас попотіти.

Новий виток історії оздоблення фасадів — фіброцементні панелі. Їх поява на ринку викликало широкий резонанс завдяки унікальним властивостям цього матеріалу. На сьогоднішній день це самий практичний і екологічний матеріал, який відомий людині. Його основу становить бетон з домішками синтетичної фібри. На відміну від всіма улюбленої штукатурки фасадні фіброцементні плити менш вибагливі і ще більш прості в монтажі. Зовнішній шар панелей — керамічний, він може імітувати будь-яку структуру і бути забарвлений в будь-який, абсолютно будь-який колір. Наносять фарбу на матеріал з використанням останніх розробок будівельної сфери, спеціальна технологія робить колір стійким до променів сонця і інших негативних факторів, тому плитка зберігає свій колір надовго і не тріскається навіть у сильні морози.

Основні характеристики фіброцементних панелей

Панелі для фасаду — це не просто прикраса, це перша ступінь захисту вдома і збереження в ньому затишку і тепла. Зовнішня обробка будинку повинна бути не просто красивою, але і міцною. Фіброцементні плити здатні задовольнити як естетичним, так і міцності запитам.

Одним з найбільш видатних переваг даного матеріалу є міцність на вигин. Завдяки спеціальному складу та особливій технології виробництва панелі витримують вітрові навантаження вище середнього показника, до того ж вони можуть вистояти навіть після цілеспрямованих точкових ударів середньої сили.

Що стосується розмірного ряду, то, як і у випадку з кольором, перед тим, хто вирішить зробити вибір на користь фіброцементних фасадних плит, постане велика різноманітність. Розмірний ряд включає в себе як зовсім невеликі від 770х1200, так і більш масивні 3600х1500 варіанти. Осібно серед численних представників варто японське виробництво. У цьому випадку мова вже йде про фиброцементном сайдинг з плитами до 3000 мм в довжину і 455 мм в ширину.

Варто також звернути увагу на форму стикувальній покрівлі. Існує два види: звичайні і з виступами для кляймерів.

Важливим чинником при виборі матеріалу для облицювання фасаду будинку є фактура і колір, пропонованого варіанту. У магазині можна знайти панелі під натуральний камінь, цегла, плитку, будь-який вид штукатурки і навіть дерева. Щодо кольору також немає обмежень. Однак якщо цей пункт викликає труднощі можна зупинитися на фактурі і купити незабарвлений матеріал, а визначитися вже після монтажу.

Фіброцементні панелі крім зовнішньої можуть використовуватися і при внутрішній обробці. Варто зазначити, що матеріал стильно виглядає в якості яскравих акцентів вітальні або неординарних рішень при підході до облаштування кабінету. Однак високі міцнісні характеристики, яких домоглися виробники, більше спрямовані на використання поза домом. Матеріал зарекомендував себе, як відмінний варіант для фасаду та цоколя. Також його часто використовують при створенні вентильованого фасаду. Фіброцементні плити виключають потрапляння вологи і збору конденсату під декоративним екраном, що позитивно позначається на продовження терміну служби металевої підсистеми і несучих стін.

До недоліків матеріалу можна віднести досить велику вагу, тому, як уже багато разів говорилося в попередніх статтях, вибирати те, що буде проводитися облицювання фасаду, необхідно заздалегідь. Вага однієї фіброцементної панелі досягає 30 кг. Цей факт необхідно обов’язково враховувати, інакше будинок може просто не витримати навантаження. Обов’язкове використання герметика також може здатися деяким певним мінусом, хоча ми вважаємо його притягнутим за вуха.

На закінчення цього пункту можна додати такі властивості, як негорючість, висока звуконепроникність, морозостійкість і доступна ціна фіброцементних панелей. Проте ці якості притаманні майже всім сучасним матеріалам, тому виділяти їх в окремий пункт і докладно розписувати ми не станемо. Як б то ні було ці фактори також дуже важливі і згадати їх варто було.

Монтаж панелей фіброцементних

  • На початку робіт встановлюється каркас: алюмінієвий або сталевий, також підійдуть і дерев’яні бруси закріплені дюбілем, однак вони менш надійні.
  • Кріплення панелей відбувається зверху вниз.
  • Перша вставляється в другу замок в замок і так далі.
  • Для обмеження встановлюється стартова рейка.
  • Фіксація панелей відбувається за допомогою саморізів без подальшого затягування.
  • Максимальне прилягання досягається при використанні шовного планки.
  • Останнім етапом є використання герметика для закладення стиків і капелюшків саморізів.