Коли мова заходить про дизайн, то колір шпалер в інтер’єрі – це не просто помаранчевий, жовтий, синій, це та складова, яка буде впливати на ваш настрій і самопочуття день у день. Багато хто впевнені, що вибрати колір вітальні або кухні просто і легко, адже ми фарбуємо стіни в ті відтінки, які нам подобаються. Іноді виходить непогано. Але найчастіше результат не має нічого спільного з роботою професіонала.

Фахівці в області дизайну роблять не просто красиво, вони знають, які поєднання шпалер в інтер’єрі краще, який настрій потрібно створити в тій або іншій кімнаті. Чому червоний колір краще не використовувати для фарбування стін спальні, і навіщо робити акценти зеленого в кабінеті? З допомогою певних поєднань дизайнери не тільки створюють настрій в кімнаті, вони також знають, як зробити приміщення більше або, навпаки, додати крапельку затишку.

Як вибрати колір житлового приміщення?

 • Вибираючи шпалери для стін в інтер’єрі, спочатку потрібно подумати, як багато часу ви в ньому проводите і чим займаєтеся. Яку атмосферу ви хочете створити: спокійну або енергійну, веселу або загадкову?
 • Визначте, в який час доби і як надовго в кімнату проникають сонячні промені.
 • На колір кімнати також впливає її розмір. Яскраві види шпалер для стін створюють ефект збільшення простору, темні, навпаки, зменшують його.
 • Важливо також розуміти, що всі люди сприймають кольори по-різному. Хтось любить синій колір і заспокоюється, перебуваючи в приміщенні, де стіни пофарбовані в цей колір, інші ж починаю відчувати себе сумно і впадають у депресію. Психологи стверджують, що вибір кольору види шпалер для стін залежить від того, з чим людина, яка проживає в ньому, асоціює той або інший відтінок.

  Вплив кольору на емоційний стан людини

  Ви, напевно, помічали, що колір шпалер в інтер’єрі змінюється ваш настрій. Вченими доведено, що колір може впливати на різні системи організму, змінювати їх. Існує навіть методика лікування різних недуг кольором. Саме тому до підбору кольорової гами потрібно підходити з особливою ретельністю.

  Вибираючи види шпалер для стін в першу чергу потрібно враховувати особисті уподобання. Однак закономірності, виявлені вченими, також не варто забувати. Тут варто звернути увагу про гармонійному поєднанні кольорів і про кращих кольорах для певного типу кімнати. Це не тільки допоможе зробити вашу квартиру більш затишною, але і створить атмосферу, в якій ви зможете спокійно відпочивати і поповнювати запаси енергії.

  На схемі представлено те, як ми сприймаємо кольору і те, яке вони створюють відчуття.

  Зрозумівши, які почуття у нас викликає той чи інший колір, ви самі зможете створювати настрій навколо себе. Ви легко привнесе щастя і радість, спокій і комфорт, і в той же час туга, смуток і зневіру обійдуть вас стороною.

  Більшість людей не знають, який у них улюблений колір, а також змінюють свою відповідь на це питання в залежності від настрою. Саме тому при дизайні інтер’єру варто звернути особливу увагу на те, як певний колір впливає на душевний стан людини.

  Поєднання кольорів

  Умовно всі кольори шпалер в інтер’єрі поділяються на холодні і теплі. Однак у наші дні технології дозволяють створювати такі відтінки, які не вписуються в строгі рамки. Колірна палітра може, як прикрасить приміщення, так і зробити його абсолютно непридатним для життя. При виборі кольору для кухні варто пам’ятати, що є відтінки викликають апетит. У спальні повинна бути створена атмосфера затишку, гармонії і спокою. На вибір кольори впливають модні тенденції, однак тільки чужими рекомендаціями керуватися не варто. Це ваш будинок і вам у ньому жити, не дизайнерам і не сусідам, тільки вам!

  Як такого поняття правильного поєднання кольорів шпалер не існує, є лише вдале, яке застосовується в тому чи іншому приміщенні. У таблиці представлені найбільш поширені поєднання кольорів.

  Розбір польотів

  Кожен колір викликає певну асоціацію. Розберемо деякі з них детальніше.

  Зелений

  Зелений асоціюється у багатьох людей з спокоєм, відпочинком, природою. Якщо говорити про його значенні, то можна відзначити, що зелений означає зростання, процвітання. Крім того він благотворно діє на нервову систему та зір.

  Темно-зелений: заздрість, честолюбство.

  Жовто-зелений: хвороба, боягузтво, заздрість.

  Аквамарин: зцілення, захист.

  Оливковий: спокій, мир.

  Синій

  Синій, як і блакитний, уособлюють спокій і тишу. Крім того будь-які варіації цього кольори створюють відчуття прохолоди. Темні відтінки розслаблюють, а світлі роблять нас безтурботними і відкритими.

  Світло-синій: здоров’я, зцілення, спокій, розуміння і м’якість.

  Темно-синій: мудрість, сила, серйозність.

  Помаранчевий

  З цим кольором варто бути обережніше. Використовуючи помаранчевий вид шпалер в інтер’єрі, потрібно задуматися про те, з чим його поєднувати елементи, які підібрати, щоб підкреслити, але не переборщити з яскравістю. Варто відзначити, що будь-які відтінки помаранчевого створюють веселу святкову атмосферу. Крім того, гарний настрій вам забезпечено.

  Темно-помаранчевий: медитація.

  Оранжевий з червоними нотами: пристрасть, задоволення, рух.

  Червоний

  Сміливий і самодостатній червоний вибирають яскраві і ексцентричні люди. Відмінний варіант для бібліотеки або кабінету, а от у спальні його використовувати не варто – можна стати жертвою безсоння.

  Рожевий: романтика, любов і дружба.

  Темно-червоний, бардовий: сила волі, лють, гнів, лідерство, мужність, удача.

  Світло-червоний: радість, сексуальність, пристрасть, чутливість, любов.

  Жовтий

  Жовтий колір асоціюється з радістю, сонцем, багатством. Всі його відтінки піднімають настрій і заряджають позитивною енергією. Жовтий колір – вибір вільних людей, яких не пов’язують забобони. У лікуванні його використовують люди страждають невралгією.

  Темно-жовтий: хвороба, небезпека, заздрість.

  Світло-жовтий: інтелект, свіжість, радість.

  Золотий: престиж, мудрість, багатство.

  Фіолетовий

  Цей колір шпалер в інтер’єрі стимулює нашу уяву, змушує задуматися і приносить натхнення. Також фіолетовий наштовхує на меланхолію і роздуми, чудово заспокоює і розслабляє психіку.

  Світло-фіолетовий: викликає романтичні і ностальгічні почуття.

  Темно-фіолетовий: стимулює уяву.

  Коричневий

  Цей колір, як і чорний, асоціюється з багатством і вишуканістю. Коричневий колір один з найбільш класичних, який ніколи не вийде з моди. Крім того використовуючи його як базу, можна створити чудовий дизайн будь-якої кімнати.

  Коричневий: стабільність, здоров’я.

  Червонувато-коричнева: нагадує осінь, яка асоціюється з урожаєм і достатком.

  При виборі дизайну і поєднання шпалер в інтер’єрі найголовніше виходити із загальної композиції всієї квартири. Тільки так можна досягти гармонії та єдності!