Квартира в стилі мінімалізм

Мінімалізм – стиль, який прийшов у наші дні ще з минулого, коли люди обставляли свої квартири тільки найнеобхіднішим. Сучасний дизайн квартир довгий час терпів лихо в плані смаку. Багато хто не надавали значення тому, як виглядає приміщення зі сторони. Правило «чим більше, тим краще» оволодів розумами людей і перетворило їх житла в безликі і несмачні. Для того щоб зробити квартиру затишною не потрібен диплом дизайнера, але необхідні деякі знання, які допоможуть витримати єдиний стиль і зробити кожну кімнату світлою і повного життя.

Звідки до нас прийшов мінімалізм в інтер’єрі?

Свій початок цей стиль бере в Європі. До кінця двадцятого століття люди остаточно позбулися від непотрібної розкоші. В моду увійшли геометричні форми, прямі лінії і нейтральні кольори. На зміну пишним гардинам прийшли паперові жалюзі, помпезні меблеві гарнітури поступилися місце зручним і багатофункціональним диванів, а місце величезних запорошених шаф зайняли невеликі полки, яких було достатньо для того, щоб розмістити все необхідне. Збиральництво поступилося місцем здоровому глузду.

Стиль мінімалізм має кілька різновидів. Однак головним принципом залишається відмова від непотрібних прикрас і оточення себе тільки важливими і простими речами. І якщо ми звикли до акуратного європейського варіанту, то в Азії панує японський мінімалізм. Варто відзначити, що, незважаючи на всю суворість і невибагливість, лаконічність мінімалізму здатна створити комфортні умови для щасливого життя, а відсутність помпезності замінюється ефектними яскравими деталями.

Особливості мінімалізму

Для створення інтер’єру в стилі мінімалізм, вам потрібно розуміння його основних особливостей.

  • Насамперед необхідно позбутися від усього зайвого. В кімнаті повинна стояти тільки необхідні меблі (серванта не місце у вітальні, йому взагалі не місце в двадцять першому столітті).
  • Колірна палітра повинна бути витримана в світлих тонах. Для зонування простору використовують яскраві акценти у вигляді смуг або геометричних фігур.

  • Для створення затишної атмосфери служить багаторівневе освітлення. На заміну одного аляпистой люстрі приходять безліч різних світильників з необхідною для певної кімнати ступенем теплоти.
  • Декорування простору також виконується за допомогою додавання в інтер’єр колірних відтінків натурального походження: цегляні стіни, столи дерев’яні, металеві абажури або скляні вази.
  • Текстиль використовується лише у випадку необхідності.

Оформлення квартири в стилі мінімалізм

Якщо ви вирішили оформити свою квартиру в стилі мінімалізм, то важливо пам’ятати, що жити тут будете ви і ніхто інший. Особливість дизайну полягає у створенні комфортних умов для життя. Прийшовши в кімнату, ви повинні відчути — «Я вдома!».

Частою помилкою при створенні інтер’єру є відсутність цього розуміння. Багато перегинають палицю і подаються в аскетизм, з шаленим фанатизмом позбавляючись від усіх речей. Тонка, ледве помітна краса і затишок притаманна цьому стилю, а не голі стіни і порожні вікна. Мінімалізм – це унікальна можливість зробити квартиру відображенням своєї душі.

Стіни можуть бути обклеєні шпалерами, але однотонними. Ніяких помітних кольорів! Найчастіше зупиняють свій вибір на «голих» стінах, які покриті невагомим шаром текстурної штукатурки.

Стеля – обов’язково однотонний і білий. Дозволяється замінити колір бежевий, всі відтінки слонової кістки або світло-сірий.

Для обробки підлоги прийнято вибирати натуральне дерево або матеріал під нього.

Найважливішим етапом створення мінімалізму є мебелирование кімнат. Вся меблі повинна бути витримана в одній колірній гамі. Мінімалізм любить вбудовані шафи, світлу оббивку і відсутність малюнків. Він також не проти натуральних кольорів в акуратних горщиках цікавої геометричної форми.

Створення затишку в стилі мінімалізм

Закінчивши мебелирование, ви зрозумієте, що кімната виглядає порожнім і необжитої. Адже саме різні дрібниці створюють затишок і відчуття захищеності, яке так важливо будинку. У мінімалізмі існує правило п’яти кольорів, і йому необхідно бездоганно дотримуватися.

Прикрашаючи вітальню кольоровими подушками, килимами або квітковими горщиками, переконайтеся, що ви не перевищили це обмеження. Телевізор та інша техніка повинні знаходитися не в центрі уваги, а бути замаскованими і майже непомітними.

Мінімалізм на кухні вимагає від господинь великої уваги до дрібниць. Основний простір віддається обідній зоні, техніка – тільки вбудована, а, найголовніше, абсолютна чистота.

Спальня в стилі мінімалізм – це відкрите світле простір. Зберігання речей краще всього довірити вбудованим скриньок або невеликий закритій вбиральні. Вдалим варіантом для зонування стануть ширми або акваріум (підійде любителям рибок). Для прикраси в спальні вдало використовувати особисті фотографії або сучасні картини футуристичного стилю.

Мінімалізм також прекрасно вписується у ванну кімнату. Основними матеріалами для цього приміщення є мармур, скло і вапняк.

Висновок

Мінімалізм – стиль не для всіх. Однак варто скасувати його незаперечні переваги. Його створення обходиться набагато дешевше. У квартирі, обставленій в цьому стилі, складно навести безлад. А найголовніше, що мінімалізм створює відчуття умиротворення і спокою, яке допоможе розслабитися після важкого трудового дня.