Декоративна штукатурка для обробки стелі

Обробка стелі найчастіше залишається забутою багатьма, хто займається ремонтом. Більшість звикли залишати його білим, віддаючи данину традиції, що склалася, інші воліють натяжна або панельний варіант. Лише небагато знають, що стеля може стати прикрасою кімнати. Декоративна штукатурка, яка використовується в якості оздоблювального матеріалу, зробить будинок затишніше, а дизайн ефектніше. З її допомогою можна створити унікальний, єдиний в своєму роді малюнок, який висловить індивідуальність власників будинку і стане причиною заздрісних поглядів їх гостей.

Декоративна штукатурка для стелі – це не тільки елемент декору, це універсальне покриття, яке захистить від вологи, зберігає тепло і не дозволить з’явитися цвілі і інших неприємних наслідків сирого клімату.

Переваги декоративної штукатурки

Вибравши декоративну штукатурку як засіб для обробки стелі, можна бути впевненим у тому, що кімната буде виглядати сучасно і стильно. Однак виникає безліч інших питань, які належить вирішити. Перший з них полягає в надійності матеріалу. Варто використовувати декоративну штукатурку для стелі?

  • По-перше, цей спосіб обробки стелі є найбільш економічним. Для багатьох ремонт асоціюється з величезними витратами, тому навіть невелике скорочення бюджету здається маленькою перемогою.
  • По-друге, штукатурка – матеріал екологічний. Живучи в сучасному світі, хочеться оточувати себе чимось безпечним хоча б вдома. Цей матеріал є прекрасним вибором для тих, хто піклується про своє здоров’я і екології.

  • Більш того, штукатурка не зменшує висоту приміщення. У той час як навісні або панельні стелі можуть сильно стиснути кімнату в розмірах, штукатурка робить її візуально ширше.
  • Також штукатурка має звукоізоляційним ефектом, що важливо для мешканців новобудов або володарів галасливих сусідів.

Що стосується недоліків, то все впирається в навички і вміння. На жаль, якщо у вас немає досвіду в облицювальних роботах, то самостійно впоратися з цією роботою у вас навряд чи вийде.

Види декоративної штукатурки для стелі

Існує безліч різновидів цього матеріалу, проте в основі всі вони є фактурними. В цілому, на завершальному етапі ремонту вони виглядають майже однаково, відмінності видно лише на стадії покупки.

Структурна або фактурна штукатурка являє собою масу білого кольору, яка в процесі підготовки до нанесення може бути забарвлена в будь-який колір. Також за допомогою спеціальних наповнювачів можна додати стелі будь-яку бажану текстуру. Така своєрідна гра з фарбами і формами допомагає перетворити ремонт складного і виснажливого процесу в творчий. Також у продажу можна знайти вже готові варіанти з певним кольором і фактурою, яка визначається складом будівельно-оздоблювальної суміші. Розмір гранул, доданих до штукатурку, варіюється від великих для створення яскраво-вираженого малюнка до зовсім невеликих для додання стелі хитромудрого рельєфу.

Ще одним цікавим способом нанесення декоративної штукатурки є рельєфний валик. З його допомогою на стелю можна помістити непередаваною краси малюнки. В цьому випадку власник квартири може бути впевнений, що його стеля – це виняткова дизайнерська робота. Фактурна штукатурка, немов пластилін, приймає абсолютно будь-яку форму. В руках професіонала вона перетворитися зі звичайної оздоблювального матеріалу в кисть і фарби художника.

Фактурна штукатурка стелі – цікаве рішення, яке перетворить ту частину кімнати, якої зазвичай не приділяють належної уваги, ефектне інтер’єрне рішення. Зробивши вибір на її користь, можна стати щасливим власником унікального дизайну. Однак не варто забувати, що для її нанесення необхідні навички. Нанесення фактурної штукатурки своїми руками може стати викликом, який доведеться прийняти, або довірити цю справу професіоналам.