Технологія – одна з найважливіших речей при будівництві. Робота з гіпсокартоном — не виняток. Більшість людей впевнені, що гипсокартон є сучасним будівельним матеріалом. Насправді ж його використовують вже більше двохсот років. Звичайно, за цей час, як сам матеріал, так і технологія роботи з ним сильно видозмінилися. Для того, щоб будівельні роботи пройшли без сучка і задирки потрібно розуміти, що гіпсокартон тільки на перший погляд здається одним з матеріалів, з якими дуже просто працювати, на ділі, щоб він служив довго і не вимагав доробок, потрібно враховувати деякі моменти.

Робота з гіпсокартоном не буде викликати складності, якщо врахувати всі нюанси. Ми не брали до уваги складні багаторівневі конструкції, а зупинилися на більш поширених варіантах використання цього матеріалу: стелі, арки, перегородки — все, що можна зробити своїми руками. Завдяки гіпсокартону можна створити оригінальний дизайн будь-якого приміщення. При реалізації масштабних проектів надійніше буде звернутися до професіоналів.

Основні моменти при роботі з ГКЛ

Особливості роботи з ГКЛ включають в себе деякі моменти, про які необхідно знати при використанні цього матеріалу. Якщо ви ніколи до цього не займалися будівельними роботами з використанням гіпсокартону, то потрібно бути гранично уважним і обережним. Ми пропонуємо вам дізнатися найважливіші моменти, за допомогою яких ви легко зможете самостійно зробити арку або перегородку.

Вид ГКЛ

Для того щоб гіпсокартон служив довго, потрібно уважно підійти до його вибору. Існує безліч видів ГКЛ, кожен з яких відповідає певним характеристикам. В житлових кімнатах можна використовувати стандартний тип, у ванних кімнатах і інших вологих приміщеннях важливо використовувати вологостійкий тип. Також необхідно визначитися зі способом монтажу: з використанням каркаса або безкаркасний метод. Вибір методу залежить від вимог проекту та питань, які вам належить вирішити. Перегородку, наприклад, неможливо сконструювати без каркаса. А ось обшивка стін проводиться просто з використанням клею.

Додаткові матеріали та інструменти

Наступний крок пов’язаний з вибором шпаклівки, клейових сумішей та інструментів. Головна порада – не економте. Почитайте відгуки в інтернеті, поговоріть з ким-небудь, хто вже працював з ГКЛ і вже на основі свого невеликого розслідування підберіть саме ті матеріали, які на ваш погляд відповідають всім необхідним вимогам. Інструменти для роботи також потрібно вибирати з розумом. Звичайною викруткою і канцелярським ножем тут не обійтися.

Вид робіт

З допомогою ГКЛ виробляються різні види робіт. Для того, щоб вибирати матеріал та інструменти до моменту покупки у вас вже повинен бути чіткий план дій. Утеплення, вирівнювання, декоративні роботи та ін. вимагають різних підходів і методів. Також перед початком робіт необхідно обробити ГКЛ.

Профіль для гіпсокартону

При виборі профілів головне звернути увагу на їх призначення і товщину. Прийшовши в магазин, багато губляться в будівельних термінах і не розуміють, що їм розповідає продавець консультант, а запитати і зізнатися, що нічого не розумієш, багато соромляться. Давайте розберемося в цьому питанні. Прочитавши цю статтю, ви зможете самостійно вибрати необхідний вам металопрофіль.

По призначенню профілі можна розділити на кілька видів. Чотири – для основних робіт, два – для допоміжних.

Основні профілю:

 • Стельові (ПП) – можна сказати, що це універсальний профіль. Застосовується для виготовлення каркасів, як вбудованих, так і окремих конструкцій. «Цэдэшка» називають його будівельники. Він легко гнеться, і монтаж проводиться вже на зігнутих профілях. Варто зазначити, що у продажу є також гнучкий профіль. Проте коштує він значно дорожче. За допомогою ножиць ви легко зможете зробити кілька надрізів на «цэдэшке», що значно заощадить ваші гроші.
 • Напрямні для стелі (ПНП) – як вже зрозуміло з самої назви цей вид профілю служить для стельових ГКЛ конструкцій. «Удешка» називають його в народі. Незважаючи на те, що номінально цей профіль служить для стельових робіт, його можна використовувати і в інших цілях. Він також прекрасно гнеться.
 • Направляючі (ПН) – це основа стіни. Застосовується для складання користувача на єдину площину. Для кожного окремого типу профілю існує свій направляючий.
 • Стійкові (ПС) – цей тип профілю виробники вважають основним, проте насправді він дуже м’який і вимагає додаткового посилення.

Допоміжні профілю:

 • Кутові – використовуються для конструкції арок.
 • Маячкові – використовується для виставлення рівня поверхні.

Наступним важливим чинником при виборі профілів є їх товщина.

0.4 мм – профіль слабкий, саморізи в них прокручуються. Радимо не використовувати їх при спорудженні серйозних конструкцій.

0.45 мм – рекомендований профіль для монтажних робіт і обрешітки.

0.55 мм – найсильніший профіль. Використовується при монтажі конструкцій, які за планом будуть піддаватися великим навантаженням.

Види гіпсокартону

Гіпсокартон, грубо кажучи, складається із серцевини й каркаса. До складу серцевини входить гіпс і різні модифікуючі його добавки. Каркас складається з щільного картону. Від сюди і сама назва цього будівельного матеріалу. Насправді існує безліч видів ГКЛ. Асортимент в деяких магазинах може налічувати десятки видів гіпсокартону від різних виробників. У цій статті ми з вами розглянемо сім основних видів.

 • Стандартний (ГКЛ)
 • Самий використовуваний вид. Застосовується для будь-яких облицювальних робіт в приміщенні.

 • Вологостійкий (ГКЛВ)
 • Цей вид використовується в більш вологих приміщеннях. У складі серцевини цього виду присутні добавки, що знижують поглинання вологи. А картон оброблений протигрибковим речовиною.

 • Вогнестійкий (ГКЛО)
 • Даний вид гіпсокартону ефективно захищений від дії вогню. Мінеральні добавки дозволяють цього матеріалу довго чинити опір впливу прямого вогню.

 • Вологовогнестійкий (ГКЛВО)
 • Як зрозуміло з назви, цей вид витримує як підвищену вологість, так і температуру.

 • Підвищеної міцності
 • Цей вид ГКЛ відрізняється більш міцною структурою, тому й коштує він набагато більше. Такі листи використовують у місцях масового скупчення людей, вузьких коридорах і т. п.

 • Реставраційний
 • Застосовується для обробки стін і стель з рельєфними прикрасами.

 • Вітрозахисний
 • Використовується для облицювання зовнішніх стін поверх теплоізоляції. Після установки рекомендується протягом місяця захистити листи ГКЛ від зовнішніх негативних впливів.

  Запам’ятайте, що навіть досвідчені майстри іноді роблять помилки. Для того щоб будь-яка конструкція служила вам вірою і правдою уважно поставтеся до кожного етапу робіт. Закуповуйте тільки якісні матеріали і необхідні інструменти, розробіть план робіт і уважно дотримуйтесь технологію.