Керамічна плитка — міцний, надійний і досить недорогий матеріал для укладання підлоги. До того ж вона зручна в експлуатації і не вимагає особливого догляду. Краще всього укладати керамічну плитку у ванній кімнаті або туалеті. Вона також відмінно виглядає на кухні. Крім того, її легко чистити, що є абсолютним плюсом розташування її в тій частині будинку, де збирається багато сміття або дуже волого. Незаперечною перевагою цього матеріалу є також той факт, що монтаж такої підлоги можна провести самостійно. Для укладання плитки не потрібно особливих навичок і технічних знань. Однак якщо ви ніколи раніше цим не займалися, то варто дізнатися кілька нюансів. Давайте поетапно розберемо процес укладання плитки.

Процес укладання плитки на підлогу

Перший етап
Грунтовка

Підлога, на який ви зібралися укладати плитку, повинен бути сухий і чистий. Якщо це так, то можна приступати до грунтовці, а потім гідроізоляції. Цей процес обов’язковий для будь-якої кімнати, в яку ви зібралися класти плитку. Ванна кімната або кухня — неважливо. Захистити покриття від скупчення вологи необхідно в будь-якому приміщенні. В іншому випадку, під плиткою накопичиться конденсат і з’явиться цвіль, В результаті вам доведеться знімати підлогове покриття і все переробляти. Не кажучи вже про те, що скупчення цвілі небезпечні для здоров’я. Першим ділом грунтуємо підлогу, потім наносимо гідроізоляцію (в кілька шарів). Після цього даємо підлозі висохнути — залишаємо його на ніч, застигнути природним шляхом.

Другий етап
Розмітка

Поки підлога висихає, ви повинні зробити не менш важлива справа. Намалюйте план того, як ви хочете покласти плитку. Класичний варіант (один за одним), геометричні фігури або малюнок. Ваша уява визначить те, як буде виглядати ваш майбутній підлогу. На наступний день після грунтовки, нанесіть розмітку, суворо дотримуючись плану.

Третій етап
Підготовка клею

Якщо ви купили готовий, то тут і робити нічого не потрібно. Тим же, хто вирішив трохи заощадити, доведеться трохи повозитися. Як готувати клейовий розчин виробники пишуть на пачках, просто дотримуйтесь інструкції. ВАЖЛИВО! Клей дуже швидко засихає, розрахуйте точну кількість, щоб даремно не перекладати матеріал.

Четвертий етап
Укладання плитки

Шпателем під певним кутом наносимо на підлогу рівний шар клею. Він не повинен бути товщі самої плитки. Ряд за рядом укладайте плитку, не зачіпаючи краю. Ними варто займатися в останню чергу, так як кути доведеться обрізати.

П’ятий етап
Вирівнювання

За допомогою метра слідкуйте за тим, щоб плитка лягла рівно. Крім того залишайте між плиточками однакові проміжки, зазвичай це регулюють спеціальними хрестиками.

Шостий етап
Затирка

Плитка укладена. Перед наступним етапом дайте їй відстоятися як мінімум добу. Потім можна приступити до затірки швів. Суха затирочна суміш продається в будь-якому будівельному магазині. За допомогою гумового шпателя її акуратно наносять на шви. Відразу ж після нанесення залишки затірки видалити, інакше вона засохне, і позбутися від неї буде майже неможливо.

На цьому процес укладання плитки закінчений. ВАЖЛИВО! Як мінімум тиждень намагайтеся не піддавати свіжепокладену плитку сильним навантаженням. Ви ж хочете, щоб підлога служив вам довго і вірно.