Стеля – це завершальний елемент обробки будь-якого приміщення. Важливо, щоб він був зроблений якісно і зі смаком. Багато воліють не приділяти оформленню стелі багато часу, однак незвичайний стеля привнесе навіть в саму звичайну кімнату елемент вишуканості і стане відображенням вашої оригінальності.

На сьогоднішній день існує безліч видів стель. В залежності від ваших фінансових можливостей і смакових уподобань, ви можете вибрати дизайн стелі, який буде довгий час вірно вам служити і радувати всіх, хто його бачить.

Перед початком роботи ви повинні точно визначитися з характеристиками майбутньої стелі, а саме:

Розмір

Важливо знати точний метраж, від цього залежить кількість матеріалу, який потрібно буде закупити.

Геометрична форма

Багато хто віддають перевагу звичайним плоским стелям. Ми ж пропонуємо вам уважно подумати на цей рахунок. Стеля оригінальної форми може стати родзинкою вашого оздоблення. Сучасні технології будівництва дозволяють з мінімальними витратами перетворити самий звичайний стеля в предмет мистецтва.

Колір

При виборі кольору варто відштовхуватися від особистих переваг, при цьому не варто забувати і про призначення кімнати. Велике значення має висота приміщення: чим воно вище, тим темніше повинен бути стелю і навпаки. Світлий стеля робить кімнату вище і просторіше, темний зменшує її і додає затишку. В кімнатах з поганою освітленістю стіни і стеля повинні бути зроблені в одній колірній гамі, бажано в світлою. Яскраві відтінки піднімуть настрій і не дадуть вам занудьгувати в темних приміщеннях. Якщо ж ваша кімната не страждає від нестачі сонячного світла, то можна розбавити дизайн холодними відтінками, і тоді в приміщенні буде завжди прохолодно.

Види стель

У залежності від матеріалу і способу кріплення розрізняють наступні види стель:

Підшивні

Варто почати з того, що в низьких приміщеннях такий тип стель варто використовувати з обережністю. При виготовленні використовується каркас з брусків або профілів, який кріпиться безпосередньо до чорнової стелі. Потім цей каркас обшивають ДСП, вагонкою, плиткою, гіпсокартоном та іншими матеріалами. Насправді обшивкою може бути будь-який матеріал, який ви захочете.

Плюси

По-перше, як вже було зазначено раніше, з допомогою підшивної стелі ви зможете реалізувати будь-які дизайнерські ідеї. По-друге, простота монтажу і низька вартість. І остання в списку, але не за значенням можливість поліпшити тепло-і звукоізоляцію приміщення.

Мінуси

Такий вид стелі погано переносить вологість. Настійно рекомендуємо вам утриматися від установки підвісної стелі в кімнатах з поганою вентиляцією і сирих приміщеннях.

Пофарбовані

В даний час цей тип стелі відходить у минуле і поступається своє місце оздоблювальним матеріалам. Це відбувається із-за того що забарвлення стель досить трудомісткий і дорогий процес, який не тільки займає багато часу, але і залишає після себе багато будівельного сміття. Однак, незважаючи на це фарбування стелі стає елементом елітної обробки. Красива розпис або ж декоративні штукатурки дозволяють створювати красиві оригінальні поверхні.

Плюси

Неповторний дизайн, який ви можете розробити самі або ж довірити майстру розпису стель. Такий вид стелі не зменшує приміщення, а за рахунок спеціальних технік можна навіть візуально його збільшити. При якісному виконанні така стеля буде служити вам довгі роки.

Мінуси

Висока ціна за оздоблювальні роботи. Бруд і будівельне сміття. Неякісно зроблена стеля може піти тріщинами.

Натяжні

Найпопулярніший вид стель на сьогоднішній день. Натяжні стелі являють собою натягнуте вінілове волокно. Монтаж такої стелі простий, досить просто помістити на стінах спеціальні кріплення. Через свою легкості використовувати такий тип стелі можна в приміщеннях будь-якої форми і висоти. Полотно приховує дефекти чорнової стелі і не вимагає ніякого додаткового догляду.

Плюси

Ви можете вибрати будь-який колір і малюнок для вашого стелі. Кімната з такою стелею заграє новими фарбами і стане вашою гордістю. На натяжних стелях не збирається конденсат, що досить важливо у вологих приміщеннях. Міцність, легкість і простота монтажу також є значними перевагами даного виду.

Мінуси

Найбільшим недоліком натяжних стель є їх висока вартість. Якщо ваш бюджет обмежений, вам варто відмовитися від ідеї монтажу такого виду стелі.

Підвісні

По своїй конструкції підвісні стелі не сильно відрізняються від підшивних. Найбільш явною відмінністю є більша відстань між несучими поверхнями і стелею. На каркас, зроблений з балок і обрешітки, кріпляться панелі або плити. Також можна зробити нерозбірний стеля з гіпсокартону. Цей вид стелі дозволить вам створити конструкцію будь-якої форми і кольору.

Плюси

Найголовнішою відмінністю цього виду є простота монтажу і невисока вартість робіт і матеріалу. Крім того дуже просто проводити ремонт підвісної стелі, замінивши зіпсовані деталі на нові. Також за рахунок нього можна поліпшити теплоізоляцію приміщення.

Мінуси

Єдиним недоліком є втрата висоти приміщення. Не варто робити такий стеля в низьких кімнатах.

У висновку можна сказати, що при виборі стелі ви можете дати волю своїй фантазії. Немає ніяких особливих обмежень, які можуть зв’язати ваші руки. Все, що від вас вимагається, це оригінальність і незвичайний підхід. Не забувайте і про характеристики матеріалів. Для того щоб стеля довгий час радував вас, піднімав настрій або навпаки заспокоював достатньо один раз відповідально підійти до його вибору, уважно розібравши всі мінуси і плюси, обраного вами виду стелі.