Головним завданням теплоізоляційних матеріалів є створення комфортної температури в приміщеннях. В даний час існує безліч теплоізоляційних матеріалів. Вибирати матеріал слід з урахуванням конструкції і експлуатації приміщення.
Довіривши будівництво будинку професіоналам, важливо самим розбиратися в питаннях, пов’язаних з вибором матеріалів. Часто будівельні бригади вибирають більш дорогий матеріал, так як у них є домовленість із постачальником. Щоб не потрапити в незручну ситуацію і заощадити на будівництві, важливо мати уявлення про матеріали, які вам пропонують.

Властивості теплоізоляційних матеріалів (ГОСТ-16381-77)

 • Вид сировини, простіше кажучи, з чого зроблений матеріал.
 • Міцнісні характеристики відповідають за надійність і збереження форми матеріалу.
 • Горючість. Один з найважливіших пунктів, так як він відповідає за пожаробезпечність вашого будинку. Матеріал, що підтримує горіння і виділяє небезпечні речовини, краще не використовувати при будівництві житлових приміщень.
 • Теплопровідність. Чим нижче теплопровідність, тим краще теплоізоляція. Ідеальний матеріал поєднує в собі високий опір теплопередачі з мінімальною товщиною конструкції.
 • Розібравшись з якостями матеріалів, пора перейти до їх видами. Існує безліч теплоізоляційних матеріалів. У даній статті будуть розглянуті лише основні, найбільш поширені утеплювачі.

  Види теплоізоляції

  Керамзин – спінена глина. Характеризується довговічністю, практичністю і міцністю. Один з найдешевших видів. Проте в силу своєї сипучості використовувати його можна лише для заповнення легких бетонів і у вигляді засипки. У порівнянні з більш сучасними матеріалами, керамзин є неефективним теплоізоляційним матеріалом, тому маленька ціна є його єдиною перевагою.

  Скловата є одним з найбільш нетривких і незручних матеріалів для роботи. Мало того, що через 15 років вона розсипається і вимагає заміни, так ще й працювати з нею практично неможливо. При зіткненні незахищеного тіла зі скловатою ви ризикуєте отримати безліч скалок, які не тільки шкідливі для організму, але і завдають сильні больові відчуття.

  Базальтове волокно самий міцний і довговічний матеріал для теплоізоляції. Як вже ясно з назви, він зроблений з базальту з використанням спеціальних технологій. До основних переваг цього матеріалу також варто віднести абсолютну негорючість. Базальтове волокно є найбільш популярним і ефективним способом теплоізоляції. ВАЖЛИВО! На ринку представлена численна продукція європейських виробників, проте ми рекомендуємо використовувати вітчизняний матеріал. Він не поступається за своїми якостями, але коштує в рази дешевше.

  Пінопласт є найдешевшим матеріалом в нашому списку. Варто зазначити, що окрім низької ціни він також відрізняється і високою ефективністю. Формально пінопласт є екологічним і безпечним матеріалом. Але ніхто не може гарантувати, що той чи інший виробник не економить на сировину і не виробляє неякісний небезпечний для здоров’я товар. До покупки цього матеріалу варто підходити з особливою обережністю.

  Пінополістирол проводитися з того ж матеріалу, що і пінопласт, але за іншою технологією. На відміну від склеєних кульок пінопласту пінополістирол являє собою суцільний матеріал. Такий вид теплоізоляції довговічний і надійний. Крім того пінополістирол володіє повною водонепроникністю. Мінусом цього матеріалу є лише його висока ціна.

  Пенополіуретан є одним з найбільш перспективних методів теплоізоляції. Утеплювач представляє собою пластмасу з комірчастою структурою, при змішуванні компонентів матеріалу утворюється піна. У цьому списку пінополіуретан є найдорожчим, але самим надійним способом теплоізоляції. На жаль, ця технологія недостатньо представлена на ринку.

  Увага!

  При виборі матеріалу уважно ознайомтеся з його властивостями (вид, міцність, горючість, теплопровідність).

  Не економте (пам’ятайте, що скупий платить двічі).

  Вибирайте тільки екологічні матеріали (ваше здоров’я понад усе).