Перед тим як почати ремонтні роботи, кожен з нас думає над тим, як буде виглядати внутрішній інтер’єр. І в першу чергу виникає питання обробки стін. В даний час ринок будівельних матеріалів пропонує безліч варіантів, при вигляді яких більшість людей впадають в заціпеніння. Що ж вибрати з цього різноманіття? Найпоширенішим варіантом є шпалери. Але і тут нас чекає сюрприз: часи, коли потрібно було вибрати лише малюнок, залишилися далеко в минулому, зараз існує стільки видів шпалер, що перерахувати їх все, займе кілька абзаців. У цій статті ми розповімо вам про вінілових шпалерах, які поступово витісняють вага інший обробний матеріал.

Вінілові шпалери приголомшують своїм різноманіттям, простотою монтажу і надійністю. Цей обробний матеріал універсальний, а значить, підійде для будь-якої кімнати. Проте, скрізь є свої нюанси. Важливо знати: як вибрати вінілові шпалери?
За і проти
Перед тим як приступити безпосередньо до вибору, давайте розглянемо недоліки та переваги вінілових шпалер.

Переваги

Різноманіття – широкий асортимент кольорів та текстур вінілових шпалер допоможе вам втілити будь-яку ідею в життя.

Маскування – вінілові шпалери готові до поклейки поверх нерівних стін, помітно не буде.

Стійкість – вінілові шпалери не бояться вологи і не вицвітають на сонці.

Недоліки

Задуха – вінілові шпалери погано пропускають повітря, тому не рекомендується робити ними обробку в непровітрюваних приміщеннях.

Нестабільність – при поклейці у багатьох виникають проблеми зі стикуванням швів, так як вінілові шпалери мають властивість швидко розширюватися і звужуватися.

Запах – деякі різновиди шпалер дивно пахнуть, проте це швидко проходить.

Як вибрати вінілові шпалери?

Розрізняють кілька видів вінілових шпалер. Кожен з яких характеризується різними експлуатаційними якостями. Як і будь-який інший матеріал, шпалери не вічні, а для того, щоб вони служили вірою і правдою, важливо все правильно розрахувати.

Спінений вініл

Один з найпоширеніших видів цього типу шпалер. Їх легко впізнати по рельєфній поверхні і легкій вазі. Нерівна поверхня спіненого вінілу може приховати помилки, допущені при шпаклівці стін. Їх поклейка не вимагає додаткової підготовки стін, що значно спрощує завдання.

Шовкографія

Один з найпопулярніших видів вінілових шпалер. І не дивно: розкішний зовнішній вигляд, міцність, стійкість і велика різноманітність кольорів і текстур. Камінь, дерево, весняний ліс – тисячі варіантів. Шовкографія створює особливий настрій, що неможливо зробити за допомогою будь-якого іншого типу шпалер. До нещастя, таке задоволення коштує недешево. Тому заздалегідь розрахуйте свій бюджет.

Гладкий вініл

Відмінний вибір для ванних кімнат і кухонь. Прогумований вініл прекрасно відштовхує вологу, стійко переносить високі температури та легко відмивається від бруду. Можна сказати, що гладкий вініл головний конкурент керамічної плитки. Незважаючи на свою назву, гладкий вініл не завжди є таким, в магазинах можна зустріти і текстурні зразки. Однак не рекомендується використовувати цей вид шпалер в спальнях і вітальнях, і тим більше в дитячих. На жаль, вініл недостатньо екологічний матеріал – а здоров’я понад усе.

Твердий вініл

Цей вид шпалер тільки почав свій шлях і дрібними кроками наближається до статусу улюбленця дизайнерів. Твердий вініл обігнав своїх колег по міцності і довговічності, крім того, він повітропроникний і не боїться води. Зібравши в собі всі кращі якості, твердий вініл по достоїнству називається матеріалом майбутнього. З-за цього його вартість в даний час сильно завищена.

На завершення, хочеться відзначити, що вінілові шпалери – це один з найбільш оригінальних і недорогих способів створити у квартирі або будинку винятковий інтер’єр. Вони підходять для обробки будь-яких приміщень і можуть втілити в життя будь-яку задумку. З обклеюванням доведеться трохи повозитися, але воно того варто.