Вибираємо побутовий компресор

Для чого ж може бути потрібен компресор в побуті? Причиною його популярності стала поява в продажу надійного і недорогого пневматичного інструменту — гайковертів, дрилів, шліфувальних, будівельних пістолетів, перфораторів, пневмомолотків і т. д. Хочемо порекомендувати https://makitools.com.ua

Вибираємо побутовий компресор

Вартість даного інструменту набагато нижче аналогічного по потужності електричного аналога, але при цьому надійність і ефективність пневмоінструменту незрівнянно вище електричного. Пояснити цей факт просто — пневматичний інструмент неможливо перевантажити в процесі роботи, він легко переносить заклинювання, великі пікові та стартові навантаження.

Пневмообладнання вимагає лише мінімального догляду і при цьому воно не боїться вологи, оскільки не потребує безпосереднього підключення до електромережі, їм можна працювати і в дощ, і в сніг, і в мокрому підвалі…

Крім перерахованих вище переваг, компресорні станції залишаються просто не замінними для проведення фарбувальних робіт будь-якої складності. Повітря під тиском можна використовувати:

для продувки забитих труб;
для очищення вуличного водопроводу від залишків води при консервації на зимовий період.
В автомобілі компресор просто незамінний для підкачки шин, продування паливної і гальмівної системи, багатьох інших робіт по ремонту і обслуговуванню. Навіть маленький компресор може впоратися з очищенням механізму годинника або з продувкою материнської плати в ноутбуці.

У чому відмінність побутового компресора від професійного
Перший критерій, за яким безпомилково можна розділити професійні та побутові Компресори, це їх напруга живлення. Всі побутові компресори, і навіть незначна частина професійних, харчуються від домашньої мережі 220 В. Це пов’язано з незначною потужністю приводного двигуна, що не перевищує 2-3 кВт. Все більш потужні моделі відносяться до розряду профтехніки і для використання в побуті вимагають переробки схеми живлення, що призводить до погіршення їх заявлених параметрів.

Вибираємо побутовий компресор

Другий параметр — це його продуктивність. Для домашніх потреб немає необхідності купувати потужний компресор, продуктивність якого перевищує 300-350 літрів в хвилину, з робочим тиском 8-10 атмосфер. Такої продуктивності досить для одночасної роботи декількох потужних пневмоінструментів, що в домашніх умовах практично не затребуване.

Третій параметр, досить умовний, — вартість компресора (компресорної станції). Побутові компресори, здатні накачати покришку, коштують в районі 1500 рублів, а ті, що легко впораються з фарбуванням або підключенням перфоратора, можуть коштувати від 5 до 30 тисяч рублів. Більш дорогі моделі в більшості своїй можна сміливо відносити до професійної техніки.

Четвертий параметр — час безперервної роботи. Чим довше за часом може ефективно качати компресор (без перегріву елементів компресора), тим він ближче до професійного устаткування.

Найбільш затребувані моделі компресорів
Розглянемо кілька моделей компресорів і компресорних станцій, які регулярно купуються для домашніх потреб, з точки зору продуктивності та інших характеристик.