Пластикові vs. Дерев’яні

Вікна, безсумнівно, є важливою частиною будь-якого будинку. Вони не тільки відкривають вид на те, що відбувається за межами квартири, але і служать більш важливим цілям. З їх допомогою забезпечується шумоізоляція – адже ніхто не хоче слухати вранці крики дітей з площадки або інші сторонні шуми. Також вікна відповідають за теплообмін: якісні моделі зберігають тепло і не дозволяють вітру забігати на вогник. На сьогоднішній день між собою борються два основних конкурента: дерев’яні та пластикові вікна. Для того щоб визначитися з вибором, необхідно знати характеристики обох видів.

Пластикові вікна

Пластикові вікна пвх ще зовсім недавно були розкішшю, зараз же їх ставлять повсюдно. На перший погляд відмінність між вікнами ПВХ і дерев’яними полягає тільки в їх ціні. Натуральний матеріал в наші дні цінується більше, тому природно, що дерево дорожче пластику. Розберемо головні характеристики пластикових вікон.

Провітрювання

Вікна ПВХ не пропускають повітря, тому через деякий час у приміщенні стає важко дихати. Тому не рекомендується купувати так звані глухі вікна з пластику. Якщо не провітрювати приміщення, то можна стати жертвою парникового ефекту. Більшість моделей забезпечено системою мікропровітрювання, також у всі вікна ПВХ можна встановити клапан для виведення повітря.

Експлуатація

Цей пункт безпосередньо залежить від догляду. Якщо пластикові вікна були неправильно встановлені, і їх не змащували протягом довгого часу, то говорити про довгій службі немає сенсу. У середньому експлуатаційний термін пластикових вікон дорівнює п’ятдесяти років.

Теплоізоляція

Складно розмірковувати про теплоізоляційних властивостях пластикових вікно, так як від рами мало що залежить. Однак можна відзначити, що штучний матеріал, а значить, зберігає тепло гірше.

Надійність

Вікна ПВХ відрізняються невибагливістю: їх легко мити, на них просто усувати подряпини. Пластик добре переносить перепади температур, тому навіть у сильні холоди і спекотні дні можна бути впевненим за його цілісність. Єдиним негативним моментом може стати неправильне армування вікна, яке призводить до вигинання рами.

Зовнішній вигляд

Пластикові вікна відрізняються великим різноманіттям. В магазині покупець з легкістю знайде необхідну йому форму, розмір і колір. Основна проблема полягає в тому, що занадто великі і маленькі вікна будуть робити набагато довше, ніж стандартні варіанти.

Дерев’яні вікна

Вікна з натурального дерева – це прекрасне доповнення до будь-якій кімнаті. Дерев’яні вікна мають свою аудиторію шанувальників: хтось любить їх за приємний деревний аромат, що хтось за чудовий вид. Як було сказано раніше, на відміну від пластикових аналогів дерев’яні вікна мають більш високу ціну. Розберемо основні характеристики вікон з дерева.

Провітрювання

Існує думка, що вікна з дерева «дихають». Колись це було правдою, але на сьогоднішній день їх обробляють безліччю розчинів, які не дозволяють завестися в матеріалі жучкам, не дають йому згнити раніше часу і зберігають початковий зовнішній вигляд на довгі роки. З одного боку всі ці маніпуляції продовжили життя дерев’яним вікнам, з іншого – вони більше не можуть пропускати достатню кількість повітря. Єдиний спосіб не задихнутися в приміщенні з дерев’яними вікнами – мікропровітрювання. На жаль, установка пасивних клапанів неможлива.

Експлуатація

В даному випадку термін використання залежить від виду деревини. Проте варто відзначити, що навіть найдешевше дерево прослужить більше п’ятдесяти років. Дерев’яні вікна – надійні і довговічні.

Теплоізоляція

В силу того, що дерево – матеріал натуральний, воно здатне контролювати теплообмін. Дерев’яні вікна краще зберігають тепло і також непогано остуджують. Згадайте, як це перебувати в дерев’яному будинку.

Надійність

Що стосується надійності, то тут варто відзначити, що дерев’яні вікна вибагливі. По-перше, дерево вицвітає на сонці, тому варто заздалегідь подбати про цьому моменті. Але найголовніше те, що якщо яким-небудь чином цілісність рами буде порушена, то її неможливо замаскувати. Подряпини і сколи – головні вороги дерев’яних вікон.

Зовнішній вигляд

Що стосується візуальних показників, то, безсумнівним переможцем, стануть дерев’яні вікна. Вони створюють затишок, виглядають благородно, а також роблять будь-яке приміщення дуже атмосферним. Як і пластикових колег, дерев’яні вікна можна фарбувати. Обмеження за розміром також не сильно відрізняються.

Висновок

При виборі вікон важливо розуміти, що цей елемент декору ви, швидше за все, не будете змінювати. Пластикові вікна або дерев’яні вирішувати вам. Як вже було сказано раніше, головною відмінністю є ціна, все інше не стільки впливає на якість, скільки на естетичну складову покупки.